3’Lü Filtre Seti

BİNA VE DAİRE GİRİŞİNE SU SAATİNİ ÖNÜNE TAKILAN BU SU ARITMA SİSTEMİ TAM OLARAK NE İŞE YARAR

daire-girisi-housing-set
YEDEK FİLTRE HEDİYE  daire girişi arıtma

Atlas 3 lü filtre giriş çapı 3/4 su yumuşatma sistemi dairenizde kullanılan tüm suyu yabancı maddelerden, kireç, klor ve sertlik verici kimyasal

maddelerden suya kötü tat ve koku veren kirleticilerden arındırarak suyu yumuşatmak için kullanılır. DairenizdeKi tüm su tesisatının boruları, vanaları, bağlantı parçalarını, musluk ve armatürleri, kalorifer peteklerini, suyla çalışan beyaz eşyaları korur. Oluşabilecek korozyonu önleyerek daha uzun ömürlü olmalarını sağlar. Suyun sertliği giderildiğinden duş aldığınızda saçlarınızı ve cildinizi kireçli ve klorlu suyun oluşturabileceği zararlardan korur. Isıtma sisteminde kullanılan suyun sertliği azaldığından ısınma giderlerini düşürerek ekonomik kazanç sağlar. Kullandığınız sabun ve deterjanların çözücü etkilerini artırarak temizlik giderlerinizi düşürür. Kuyu suyu kullanılan yerler için kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederiz.

 1. AŞAMA: 

10″  plastik yıkanabilir tortu filtresi : Sularda askıda bulunan katı maddeler (tortu, kum, çamur v.s.) bulanıklık oluşturur. Askıdaki katı maddelerin oluşturduğu kirliliği ve bulanıklığı gidermek için kullanılan bu filtreler suda bulunan her türlü Partiküller, Kir, Tortu, Kum ve diğer kaba kirleticileri filtre ederek suyu berraklaştırır.Plastik  yıkanabilir filtre belirli aralıklarla yıkanması yeterlidir. Değiştirilmesi gerekmez. Yıkama sırasında filtre gözeneklerinin zarar görmemesine dikkat ediniz.

Yıkanabilir filtre yerine 5 Micron sediment filtre tercih ederseniz, ortalama 6 ayda bir kere değiştirilmesi tavsiye edilir. Kuyu suyu kullanıyorsanız veya şebeke suyunuzda gözle görülür derecede bulanıklık mevcutsa diğer filtrelerin korunması için üç ayda bir değiştirilmesi yararınıza olacaktır.

2. AŞAMA: 

Sert suların yol açtığı kireç ve korozyon problemlerini gidermede kullanılır. Eski borulardaki mevcut kireç birikintilerini, pas ve kireç tabakalarını kısmen de olsa yavaş yavaş çözer. Reçine içme suyu ve endüstriyel su tesisatlarınız için ekonomik ve güvenilir bir su şartlandırma sistemidir.  Yumuşatma reçineleri, rejenarant olarak kullandığı tuzdaki sodyum iyonuyla, suda bulunan kalsiyum ve magnezyum iyonunu yer değiştirir. Böylece kireç yapan iyonlar alınmış olur. Reçine doyuma ulaşınca tuzla yıkanır ve tekrar kullanılır. Çeşitli kapasitelerdeki dağıtıcı filtre kapları aracılığıyla uygulama yapılır. Su sayacının olduğu hatta bağlanabilir.

Calgon ve benzeri kireç önleyici ürünlerin yerine kullanılabilecek etkili ve daha hesaplı bir kireç önleme filtresidir. Filtre kabı içerisinde bulunan reçine su içerisinde bulunan kireç yapıcı Ca ve Mg iyonlarının yüzeyler üzerinde tutunması ve birikmesini engeller. Reçine suyun içinde bulunan Ca ve Mg iyonlarını üzerinde tutar ve kireç hiçbir yüzeye tutunamaz ve kireçten kaynaklanan sorunlar önlenmiş olur. Bulaşık makinaların da deterjanla birlikte kullanılan diğer kireç önleyicileri kullanmaya gerek yoktur.

Filtre kabı içerisine etkin madde reçine doygunluğa ulaştığında tuz ile yıkanarak defalarca kullanılabilir. Kullanılan reçine hijyen ve sağlığa uygundur. İçme suyuna zararı yoktur.

Filtrelerimiz Amerikan gıda ve ilaç bakanlığı FDA onaylıdır  ve içme suyunda güvenle kullanılabilir.

Filtrelerimiz 52 derece su sıcaklığına kadar kullanılabilmekte ve düşük basınç kaybıyla yüksek akış sağlayabilmektedir.

3. AŞAMA: 

10″ Blok Karbon Filtresi: Suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Bu aktif granül karbon filtre yüksek performanslı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve suyu klorin, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.

ÖNEMLİ NOTLAR

1.Tüm musluklarınızdan her zaman tertemiz su akacak şebekeden gelen çamurlu su görüntüleriyle karşılaşmazsınız.

2.Evinizde kullandığınız suyla çalışan tüm sistemlerinizi koruyarak daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

3.Kuyu suyu kullanıyorsanız mutlaka kullanmak zorundasınız.

4.Depo kullanıyorsanız zamanla deponun tabanına çöken tortuları ve pislikleri filtre etmiş olursunuz.

5.Suyunuz daha yumuşak olacağı için ısıtmada %20 tasarruf sağlarsınız.

 

NOT: Ürün resimde görüldüğü gibi aynı orjinal filtrelerle birlikte gönderilir ,montajını herhangibir su tesisatçısına yaptırabilirsiniz sistem bağlantı 3/4 dür nalburdan alacağınız ek parçalarla ölçeği büyütüp küçültebilirsiniz.Ayrıca ürün dış görünüm şeffaf olduğu için suyunuzun kirliliğini net olarak görürsünüz bu durumda vanasını kapatın ve içindeki filtreleri yıkayın daha net görünecektir.

UNUTMAMALI Kİ BU SİSTEM SU YUMUŞATICI SİSTEMDİR.

ANA GÖREVİ KUYU SUYUNU YUMUŞATMAKTIR. ANCKA ŞEBEKE SUYU AŞIRI KİREÇLİ VE KÖTÜ OLAN YERLERDE DAİREYE GİREN SUYU YUMUŞATMAK VE ÖN FİLTREDEN GEÇİRMEK İÇNİ KULLANILIR.

BİNA VE VEYA DAİRE GİRİŞİNE 3 LÜ SU ARITMA SİSTEMİ SUYUNUZU İÇME SUYU KALİTESİND EARITACAĞI MANASINA GELMEZ.

YEME VE İÇME SUYU İÇİN BİR ADET TERS OZMOZ SU ARITMA CİHAZI KULLANMANIZI ŞİDDETLE ÖNERİRİZ.

DAİRE GİŞİRİNE TAKILAN BU FİLTRE SİSTEMİ DAİRE İÇİNDE KULLANILAN SU ARITMA CİHAZININ FİLTRELERİNİ ÖMRÜNÜ UZATIR.

SuArıtma

Yorum yaz

Endüstriyel ve Evsel Su Arıtma Cihazları Fiyatları Satış Montaj Filtre Değişimleri

Sohbeti Et
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?