tc4
Su Yumuşatma Sistemleri (2)
7e4b14c6-a7b7-401c-8967-07c016a346ec
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (17)
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (18)
Screenshot_2022-03-24-23-47-21-253_com.miui.gallery
IMG-20231125-WA0025
KITA ARITMA SİSTEMLERİ
previous arrow
next arrow

Tuz tabletleri ne işe yarar?

Tablet tuz yumuşatma reçinelerinin rejenerasyonu (tazeleme) amacıyla kullanılan sıkıştırılmış sodyum klorür (tuz) mineralidir. Rejenerasyon işlemi yumuşatma reçinesinin tekrar geri kazanılmasını sağlar. Rafine tablet tuz reçineli yumuşatma sistemlerinin en önemli sarf malzemelerinden biridir.

Sert su, boru ve elektrikli cihazlar için sorundur. Enerji tüketiminizi arttırır, aletleri daha sık değiştirmenizi sağlar, sabun ve deterjanlar kullanmanızı gerektirir. Bu nedenle su yumuşatıcısına ihtiyaç duyarsınız. Bu anlamda da ilk akla gelen ürün rafine tablet tuzları. Ürünlerinizin sağlıklı çalışması için su yumuşatma cihazları tuzuna ihtiyacınız var. Peki seçilecek en iyi tuz nasıldır?

Rafine Tablet Tuz Neden Kullanılır?

Sert su, aşırı miktarda kalsiyum ve magnezyum içeren su’dur. Kireç taşı olarak da bilinen maden yatakları, borularınız için çok zararlıdır ve zamanla tıkanmasına neden olacaktır. Yoğun kireç cihazınızdaki ısıtma elemanı üzerinde ciddi arızaya neden olabilir. Bu, yüksek enerji faturaları biçimini alır ve aletlerin daha sık değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bunu önlemek için su yumuşatıcıları kullanılır.

Su sertliği Fransız veya Alman derece cinsinden ifade edilir. Sertliği 22 Fransız derece veya 12 Alman derece olan su oldukça sert sudur. Firmamız su arıtma tablet tuzları  yanı sıra profesyonel hizmetle su yumuşatma cihazları’da kurmaktadır.

Rafine Tablet Tuzu Ne Iş Yapar?

Su yumuşatıcılar, mineralleri sudan iyon değişimiyle uzaklaştıran reçine boncukları (reçine kolonu) bulunan bir filtre içerir. Su, iyon değişim reçinesi olarak adlandırılan reçine boncuklarından oluşan bir rezervuardan akar. Mineraller reçine boncuklarına bağlanır.  Zamanla reçine doymuş hale gelir ve artık mineralleri tutamaz. Filtreyi tuzlu su ile yıkayıp temizledikten sonra reçineyi temizleyerek mineralleri tekrar tutabilir.

Tablet Tuz Kullanımı

Su yumuşatma tuzları, tabletler, kristaller ve bloklar gibi birçok farklı şekildedir. Su yumuşatıcınız için en iyi tuz hangisidir? Tuz seçerken, tuzun şeklinden rahatsız olmayın, önemli olan tuzun kalitesidir. Tuz kalitesi saflığı ve sertliği ile belirlenir. Ayrıca, tuz herhangi bir katkı maddesi içermemeli ve mümkün olduğunca az tuz tozu içermelidir.

Eğer siz de “tablet tuz ne işe yarar?” diye soranlardansanız hemen cevabı verelim. Tablet tuz, suyun arındırılması işleminde kullanılır. Suyun arındırılması ne için önemli diyorsanız, bazı sektörlerde arındırılmış su çok büyük önem taşır. Hatta bu yüzden bu tuz çeşitlerine “arıtma tuzu” da denilmektedir.

Başta tablet tuz istanbul olmak üzere Türkiye’nin tüm büyük şehirlerinde hizmet vermekteyiz. Eğer siz de bu alanda bir firmaya ihtiyaç duyuyorsanız tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

 

Su Yumuşatmak Için Rafine Tablet Tuzu

Su Yumuşatma Tuzu olarak da bilinen Rafine Tablet Tuzu imalatında yaklaşık 40 yıllık bir tecrübeye sahibiz ve bu sayede yüksek tecrübeyle sizlere tuz üretimi yapmaktayız.

Şirketimizin modern tesisleri, aylık tonlarca Su Yumuşatma Tuzu üretme kapasitesine sahip olup, Türkiye’de başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere dört bir şehre rafine tablet tuzu satışı yapmaktadır. Eğer siz de başta tablet tuzuna ve sonra da diğer tüm tuz çeşitlerine ihtiyaç duyarsanız hemen bizimle iletişime geçin.

Ara