tc4
Su Yumuşatma Sistemleri (2)
7e4b14c6-a7b7-401c-8967-07c016a346ec
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (17)
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (18)
Screenshot_2022-03-24-23-47-21-253_com.miui.gallery
IMG-20231125-WA0025
KITA ARITMA SİSTEMLERİ
previous arrow
next arrow

Ters Ozmoz Membran Değişimi

MEMBRANLARDA TORTU OLUŞUMU NEDİR VE NASIL ÖNLENEBİLİR?

Membran filtrasyon sistemleri, birçok endüstri ve daha birçok farklı alanda çeşitli uygulamalar için kullanılır. Membran filtre üniteleri diğer arıtma ve ayırma teknolojilerine karşılaştırıldığında nispeten daha az bakım gerektirme eğiliminde olmasına rağmen, çoğu zaman kirlenmeye maruz kalırlar. , membranda tortu oluşumunu önlemek ve filtreleme sisteminizin verimli çalışmasını sağlamak için birçok strateji vardır.

MEMBRAN TIKANMASINI NASIL ÖNLEYEBİLİRİZ?

Membran kirlenmesi bazen geri dönüşümlüdür – fakat her zaman değil. Bu nedenle, ilk başta membran kirlenmesini önlemek veya en aza indirgemek için önleyici tedbirler uygulamak en iyisidir. Membran tıkanmalarını önlemek için en iyi yöntem membran temizlik kimyasallarıdır.

DÜZENLİ TEMİZLİK

Kimyasal temizlik, membran yüzeyinden pislikleri gevşetmek ve uzaklaştırmak için deterjanlar, kostikler, asitler, antiskalant veya dağıtıcıların uygulanmasını içerir. Temizleme kimyasalları, kullanılan kimyasalların zarar görmemesini sağlamak için zar malzemesine verilen dikkate alınarak, mevcut kirletici türlerine göre seçilir.

 

 

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Ara