IMG-20231125-WA0025
Kita Su Arıtma Sistemleri
su-yumusatma-sistemleri-1
fce718c7-deb3-44bd-b881-b29d0e7bf93e
77d107c7-ca56-4307-89e6-52a7495cedd6
previous arrow
next arrow

Ters osmoz nerelerde kullanılır?

Ters Ozmoz’un başlıca kullanım yerleri arasında, Buhar Kazanları Besi suyu hazırlanması, Kaplamacılık, Eczacılık, Gıda ve Meşrubat Sanayi, İçme suyu Üretimi, Tıp’ da Hemodiyaliz Tedavisi Laboratuarlar, son yıllarda atık suların geri kazanılmasında arsenik giderimin de gündeme gelmiştir.

Ters osmoz nasıl gerçekleşir?
Ters Osmoz, tuzlu su tarafındaki basıncı arttırmak ve suyu yarı geçirgen RO membranından temiz su tarafına geçirmek için yüksek basınçlı bir pompa kullanarak meydana getirilir ve suda çözünmüş tuzların hemen hemen tamamını (% 95 ila% 99’u) tutabilir.
Ters ozmoz neden önemli?
Ters osmoz sayesinde içme, sanayi, tarım suyu ve şebeke suyu gibi kullanımlar için uygun kalitede su üretilebiliyor. Sistemde kullanılan ana bakım elemanı olan membranlar zamanla yıpranır ve yenisiyle değiştirilmesi veya yıkanması gerekir. Gelişen teknoloji membran bakım/işletme giderlerini son derece düşürmüştür.
Ters ozmoz kaç mikron?
Ters ozmoz sistemler genelde ön filtrasyon aşamaları sonrasında kullanılır. Su önce partikül filtreden geçirilir, partikül filtrasyon, suyun içinde bulunan 5 mikrondan daha büyük olan tüm partikülleri tutar. Sanayi tip ters ozmoz’u işletmenize kurdururken bilmeniz gereken en önemli unsur standart ters ozmozlar 5 mikron üzeri partikülleri tutar, 5 mikron2un altı ultra safsu sistemine girmektedir. İhtiyaçlarını ve üretiminiz için gerekli, değerleri tespit etmeniz maddi manevi olarak kar etmenizi sağlayacaktır. Firmamız tecrübesi ve  deneyimiyle size en doğru hizmeti sağlamaktadır. Ters ozmoz sistemleri için firmamızla iletişime geçiniz.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Ara