tc4
Su Yumuşatma Sistemleri (2)
7e4b14c6-a7b7-401c-8967-07c016a346ec
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (17)
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (18)
Screenshot_2022-03-24-23-47-21-253_com.miui.gallery
IMG-20231125-WA0025
KITA ARITMA SİSTEMLERİ
previous arrow
next arrow

su yumuşatma ve ters ozmoz arıtma sistemleri nelerdir

Ters Ozmoz su arıtma teknolojisi, bilinen en hassas membran filtrasyon teknolojisidir. Ters Ozmoz Sistemi klasik arıtma sistemlerinin yetersiz kaldığı sulara uygulanan, suyun içindeki istenmeyen tüm mineralleri / tuzlulukları sudan ayıran, saf su eldesine yönelik membran filtrasyon yöntemidir.

Ters ozmoz su arıtma sistemi nedir?
Ters ozmos, filtreleme işlemi sırasında suya basınç uygulanarak sudaki mikropartiküllerin ve ağır metallerin ayrıştırılma işlemidir. Bilinen en etkin su arıtma yöntemine sahip olan ters ozmos su arıtma cihazları, önceki aşamalarda ayrıştırılması güç olan küçük boyutlu maddeleri sudan arındırma konusunda başarılıdırlar.
Su yumuşatma sistemi nedir?
Su yumuşatma sistemleri, su kaynaklarından sertlik (kireç) giderimi amacıyla kullanılan arıtma üniteleridir. Su yumuşatma sistemleri, sertliğin yükselmesine neden olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını, sodyum iyonları ile yer değiştirerek suyun yumuşatılmasını sağlar.
Su yumuşatma cihazı nasıl çalışır?
Su yumuşatma cihazı iyon değiştirme prensibine göre çalışır. Cihazda bulunan reçineler, giriş yapan suda bulunan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını yakalar. Reçine kapasitesinin dolmasıyla birlikte, rejenerasyona başlanır. Arıtılan sular, difüzörler aracılığıyla yüzeye ve reçineye temas eder.

Ara