IMG-20231125-WA0025
Kita Su Arıtma Sistemleri
su-yumusatma-sistemleri-1
fce718c7-deb3-44bd-b881-b29d0e7bf93e
77d107c7-ca56-4307-89e6-52a7495cedd6
previous arrow
next arrow

Su yumuşatma sistemi nedir?

Su yumuşatma sistemleri, su kaynaklarından sertlik (kireç) giderimi amacıyla kullanılan arıtma üniteleridir. Su yumuşatma sistemleri, sertliğin yükselmesine neden olan kalsiyum ve magnezyum iyonlarını, sodyum iyonları ile yer değiştirerek suyun yumuşatılmasını sağlar.

Suyu yumuşatmak için ne yapılır ?
Su yumuşatma, genellikle kireç yumuşatma veya iyon değiştirme reçineleri kullanılarak gerçekleştirilir, ancak su filtreleri sistemlerinde nanofiltrasyon veya ters osmoz membranları kullanılarak giderek daha fazla yapılır.

Su Yumuşatma Tuzları

Su yumuşatıcı tuzlar, sudaki sert mineralleri yok etmek için bir su yumuşatıcı ile birlikte çalışır. Sert su mineralleri, su yumuşatma tanklarındaki reçine boncuklarından geçer. Su yumuşatıcı bu işlem sırasında bu mineralleri uzaklaştırır.

Endüstriyel su arıtma sistemleri Nedir?
Endüstriyel su arıtma, işletmelerde kullanılan suyun kimyasal, fiziksel ve biyolojik yöntemlerle temizlenmesi ve işletmelerin üretim süreçlerinde kullanılacak suyun kalitesini artırmak amacıyla gerçekleştirilen işlemler bütünüdür.
FİRMAMIZ YILLARDIR DOĞRU KAPASİTE HESAPLAMA DOĞRU KEŞİF ve KONUSUNDA UZMAN EKİPLE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ODAKLI FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR.
İşletmeniz İçin En Doğru Sistemin Kurulmasını Sağlıyoruz.  Firmamızla İletişime Geçiniz.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Ara