R-kum-filtrasyon
Screenshot_20230928_200808_Adobe Acrobat1
aktif-karbon-filtrasyon-sistemleri-1
su-yumusatma-sistemleri-1
su-aritma-yumusatma-valf-sistemleri
ters-ozmoz-3-300x150-2
previous arrow
next arrow

Sıvı Klor

Klorlama Sistemleri

klor
su arıtma klor sıvı 35 litrre

Havuz ve içme suyu sistemlerinde bulunan zararlı organizmaların etkisiz hale getirilmesi için klorlama cihazı aracılığı ile temizleme işlemi uygulanmaktadır. Klorlama işlemi oldukça eski bir yöntem olmak ile birlikte en yaygın kullanılan uygulamalar arasındadır. Klorlama cihazları birçok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlar arasında su arıtma tesisleri, soğutma kuleleri ve petrokimya endüstrisi gibi uygulamalar yer almaktadır. Dezenfeksiyon metodu olan klorlamanın seçilmesi ise uygulanan yöntemin düşük maliyet, hızlı, etkili çözüm ve çok yönlü olmasıdır. Klorlama uygulamaları kendi içinde de farklı kategorilere ayrılır. Klor sıvı olarak kullanılan sistemler için olduğu gibi gaz klor şeklinde uygulanan yöntemleri de bulunmaktadır. Klorun gaz fazında kullanılmasının en önemli nedeni daha fazla klor kullanımını sağlamak için klor tankı hacmini ve işletme maliyetlerini düşürmektir. Bu yüzden sıvı haldeki klor gaz fazına dönüştürülmektedir.

Klorlama çeşitleri arasında seçim yapılırken sürdürülebilirlik ve uygunluk göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir. Bu esnada dikkat edilmesi gereken kriterler ise şu şekildedir;

  • Sistemdeki suyun anlık, günlük ve haftalık debi değerleri,
  • Suyun hangi amaç ile kullanıldığı,
  • Sistemden geçen suyun ne kadar sürede kullanılacağı,
  • Klorlamanın tam olarak hangi bölge için yapılacağı
  • Klorlama için gereken dezenfeksiyon limitleri

                                                                      FİYAT TEKLİF TALEP FORMU

Klorlama Sistemi Avantajları Nelerdir? 

Kompleks sistemlerde su dezenfeksiyonu için sıvı ya da toz halde klor kullanımı büyük maliyetlere neden olmaktadır. Maliyet artışının yanı sıra sisteminin işletmesi ve kontrolü de zorlaşır. Bu anlamda gaz klorlama sistemleri daha düşük maliyetlerde ve karlı sonuçlar vermektedir. Doğru ekipmanların seçilmesi sistem kurulumu ve devreye alımı bu alanda uzman bir firma tarafından gerçekleştirilmişse gaz klorlama sistemi en uygun sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel anlamda bakıldığında klor maliyeti, kontrol ve işletme alanında büyük avantajlar sağlamaktadır.

Hemen Ara