tc4
Su Yumuşatma Sistemleri (2)
7e4b14c6-a7b7-401c-8967-07c016a346ec
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (17)
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (18)
Screenshot_2022-03-24-23-47-21-253_com.miui.gallery
IMG-20231125-WA0025
KITA ARITMA SİSTEMLERİ
previous arrow
next arrow

Mobil Arıtma Sistemleri

mobil arıtma
mobil konteyner su arıtma sistemi
Konteyner Tipi Su Arıtma Sistemleri

Konteyner tipi su arıtma sistemleri kompakt dizaynı, kolay montaj, işletme gibi avantajları ile sıklıkla tercih edilen arıtma sistemleridir. Bu sistemde tüm arıtma süreci bir konteyner içerisinde yerleştirilerek tek parça konteyner içi arıtma sistemi ortaya çıkarılır. Özellikle diğer sistemlere nazaran daha derli toplu ve daha küçük yer kaplaması açısından tercih sebebi olmaktadır.

Konteyner Arıtma Tipleri Konteyner arıtma sistemleri genel olarak reverse osmosis sistemleri ve deiyonize sistemler ve su yumuşatma sistemlerinde kullanılmaktadır. Sistem boyutuna göre 20’lik veya 40’lık konteyner sistemleri tasarlanabilmektedir. Her bir konteyner sistemi iç-dış izolasyon ve dış boya işlemleri yapılarak dış hava ve sıcaklık koşullarına maksimum düzeyde dayanıklılığı amaçlanmaktadır. Ayrıca bakım ve sarf malzeme beslemesi için kapaklar mevcuttur.

Konteyner tipi arıtma sistemleri konusunda ayrıntılı bilgi, kapasiteler ve diğer teknik detaylar için iletişime geçiniz.

 

 

Konteyner Tipi Su Arıtma Sistemleri

Konteyner tipi ters ozmos sistemleri  tek konteyner içerisinde arıtma sistemini içeren tüm ekipmanların hem montajının yapılabildiği, elektrik ve mekanik tesisatının çekilebildiği  devreye alınabildiği sistemlerdir.

Konteyner tipi su arıtma sistemleri dar alana sahip işletmelerde, az alan ihtiyacı ve kolay nakliye avantajları ile  sıklıkla tercih edilir. Özellikle yurt dışı projeleri için nakliye ve montaj avantajı sağlar.

Arıtma sisteminin kurulacağı alan için ayrı bir betonarme alana ihtiyaç duyulmaz. Başka bir işletmeye de kolaylıkla taşınabilir.
Konteyner içerisindeki cihazların verimli çalışabilmesi için gereken ortam koşulları, konteyner içerisinde ısıtma, iklimlendirme ve aydınlatma işlemleri sağlanarak kolayca hazırlanabilir. Konteyner tipi su arıtma sistemlerine mobil su arıtma sistemleri de denir. Sadece giriş-çıkış bağlantılarının ve atık hattının bağlantılarının yapılacağı basit sistemlerdir. Yani bu sistemler kısaca ‘’tak ve çalıştır’’ üniteleridir.
Bir çok farklı işletme için konteyner tipi su arıtma sistemleri kurulabilir. Bunların başlıcaları; Gemiler, Sulama ve Seracılık alanları, Oteller ve Kamp Alanları, Köy,Kasaba ve Askeri Birliklerin içme suyu ihtiyaçları, Toplu Konutlar, Şişeleme Tesisleri, Fabrikalar, Su Geri Kazanım Tesisleri, Petrol  Rafinerileri, Şantiye alanları vb..

Ara