Kuyu Suyu Arıtma Sistemi

 

 

 

 

 

Kuyu Suyu Nedir Nasıl Arıtılır Kullanımı Amacı ?

Kuyu suyu arıtma sistemleri olarak kuyu suyunda oluşacak bütün elementlere arıtma işlemi yapıyoruz.  Böylelikle kuyu suyu arıtma sistemleri olarak yer altı ve yer üstü artezyen sularının arıtma işlemlerini gerçekleştirmiş oluyoruz. En çok karşılaştığımız soru kuyu suyu içilir mi, kuyu suyunu kullanım suyu olarak kullanabilir miyim sorusu gelmekte kuyu suları kimyasal ve biyolojik analiz yapıldıktan sonra hem içme suyu hem de kullanma suyu olarak kullanabileceğiniz gibi, ticari su arıtma olarakta kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Kuyu suyu analizine göre arıtma cihazı seçimi yapılmalıdır. Kuyu sularında genel şikayetleri ele alırsak sudaki bakteri şikayeti kuyu sularında var olan bakteriler ; koliform bakteri, ecoli bakteri, kolibasil, enterokok bakteri vb gibi bakteriler blunmaktadır. Bakterilerin oluşma sebebi zirai ilaçlar, kanalizasyon atıkları, yer altı sularının hayvan atıkları karışması sonucu oluşan bakteri guruplarıdır. Kuyu sularında oluşan bu bakterileri klor dozajlama sistemi ve ultraviyole dezenfeksiyon sistemi ile kuyu suyu arıtma işlemi yapılarak kuyu sularındaki bakterileri %99,9 yok etmektedir. Klorlama sistemi kuyu suyu arıtma sistemi kurulurken kuyudan gelen ham suya klor dozlanır yahut  ham su depolanır ve depoladığımız kuyu suyuna klor dozlanır. İkinci bakteri önleyici filtrasyon sistemimiz olan ultraviyole cihazı ile suda oluşacak bakterileri %100 bertaraf edilir. Kuyu Sularınızın Arıtılmasında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizi arayınız

 

Kuyu Suyundaki Ağır Koku ve Kireç Nasıl Giderilir ?

Kuyu sularında müşteriler sudaki kokudan bahsetmektedir. Bunun sebebi ağır metallerdir. Kuyu sularındaki koku ve bulanıklık arıtmak için tam otomatik aktif karbon filtrasyon cihazı kullanılmaktadır. aktif karbon filtrasyon cihazı kuyu su arıtma cihazı kurulurken ön tortu filtresinden sonra kullanılır aktif karbon filtrasyon cihazı sudaki klor kukusu ve diğer gazal kokuları, sudaki bulanıklığı giderirken aynı zamanda arıtma işlemi yapar. Kuyu sularında en çok karşılaştığımız şikayetlerin başınan sudaki koku gelmektedir, ve aktif karbon filtresi sudaki ağır kokuların hepsini arıtır. Kuyu sularında sudaki tortu sudaki koku ve bakteri yok ettikten sonra bir sonraki sorunumuz sudaki kireç şikayetidir.

Kuyu Suyunda Kireç Nasıl Giderilir ?

Kuyu sularındaki kireci gidermek için tam otomatik su yumuşatma cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar Sudaki Ca – Mg iyonları reçine minareline yapışarak sudaki kireç tutulur ve reçine minareli doyuma ulaştığında Nacl (tuzlu su) emiş yaparak rejenerasyon işlemini yaparak sert, sudan yumuşak su elde edilir. Müşterilerimize Kireçsiz kokusuz bakterisiz sağlıklı su içmenin tadını çıkarmak kalır. Daha fazla bilgi ve teklif almak için iletişime geçiniz.

Sohbeti Et
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?