tc4
Su Yumuşatma Sistemleri (2)
7e4b14c6-a7b7-401c-8967-07c016a346ec
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (17)
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (18)
Screenshot_2022-03-24-23-47-21-253_com.miui.gallery
IMG-20231125-WA0025
KITA ARITMA SİSTEMLERİ
previous arrow
next arrow

İzmir Su Temizliği

İZMİR’E DÜNYA KALİTE STANDARTLARINA UYGUN SU VERİLİYOR AMA NEDEN İÇEMİYORUZ?

Yetkililer, küresel iklim değişimine bağlı kuraklığın sonucu olarak İzmir’e içme suyu sağlayan yeraltı suyu kaynaklarında farklı düzeylerde olmak üzere arsenik konsantrasyonlarında artış belirlenince gerekli çalışmalar yapılarak sorunun çözüldüğünü belirtti.

Üniversitelerle yapılan iş birliği sonucunda sorunun acil çözümü için 2008’in yaz aylarında biri dünyanın en büyük tesisi olan 3 ayrı arsenik arıtma tesisinin inşaatına başlandığını belirten yetkililer, rekor hızla tamamlanan tesislerin tümünün 4 Mart 2009’da tam kapasiteyle devreye girdiğini söyledi.

Bu arıtma tesisleriyle İzmir’e dünya kalite standartlarına uygun içme suyu verildiğini vurgulayan yetkililer, şunları kaydetti:

”Halen Göksu ve Sarıkız kuyularından gelen yer altı suları Göksu, Menemen ve Çavuşköy kuyularından gelen yeraltı suları Menemen, Halkapınar kuyularından gelen yer altı suları da Halkapınar içme suyu arıtma tesislerinde arsenikten arındırılarak kente veriliyor.”

İçme suyu kalitesi ve arsenik değerlerinin sürekli izlendiğini belirten yetkililer, şehir içi su dağıtım şebekesinde 40 ayrı noktadan periyodik alınan su örneklerinin, içme suyunun kalitesini belirlemekte kullanılan 16 ayrı parametre analiz edildiğini, yapılan tüm analizlerde parametre değerlerinin verilen sınır değerlerin altında kaldığının görüldüğünü bildirdi.

Çünkü şebeke sularında ters osmos sistemi bulunmadığından dolayı içilemez su arıtma cihazları tercih edilmedir. Su arıtma cihazlarında kaliteli ve uygun fiyatı beğenize sunan firmamız aynı gün montaj işlemini yaparak sağlıklı suya kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. Fiyatlarımız piyasa fiyatlarına göre çok daha uygundur.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.

Ara