Su Arıtma Filtreleri ve Filtre Değişimi Nasıl Olmalıdır?

 

Su Arıtma Filtreleri ve Filtre Değişimi Nasıl Olmalıdır?

Şebeke sularında bulunan klor, kireç ve taşıma sırasında suya karışan yabancı maddeleri ayrıştırmak için su arıtma cihazları üretilmiştir. Klor ve kireç gibi maddelerin vücuda ve suyla çalışan makinelere olan zararı su arıtma cihazlarına olan ihtiyacı artırmıştır. Makinelerde arıtılmış su kullanmanız kullanma ömrünü artıracaktır. Evlere ve endüstriyel alanlara uygulanabilen bu sistem sayesinde suyunuz çok daha kaliteli hale gelir. Ayrıca hazır suya harcadığınız maliyetleri de azaltacağından kar etmenize yardımcı olur.

Su Arıtma Filtreleri ve Türleri

Satın aldığınız su arıtma cihazını yıllar boyunca ilk günkü kalitesinde kullanmak için su arıtma filtrelerinin sayısı önemlidir. 6 filtreli 6 aşamalı bir su arıtma cihazı satın almanızı öneririz. Bu sayede suyunuzu en iyi şekilde arındırabilirsiniz.

Sediment filtre suyun içerisinde gözle görülebilen kum, çamur gibi maddelerden ayrılmasını sağlar. Burada kaba tortularından ve kirlerinden ayrılan su, granül aktif karbondan oluşan ikinci filtreye geçer. Bu filtredeki karbon sayesinde suda bulunan klor arıtılabilmektedir.

Bir diğer filtre aktif karbondan oluşan filtredir. Granül olandan farkı karbonun bloklar halinde bulunmasıdır. Tat, koku ve renk bakımından suyun çok daha iyi görünmesini sağlar. Bu filtreden geçen su yumuşak olmaktadır. Bir sonraki aşamada su çok küçük gözeneklere sahip membran filtreye gelir. Cihazın beyni sayılabilecek bu filtrede ters ozmos gerçekleşir. Ters ozmos yöntemiyle ayrıştırmada suya basınç uygulanır. Bu sayede çok küçük mikropartiküllerin ve ağır metallerin bile ayrışması mümkün olur. Filtrelerin tümünden geçerek temizlenen su depolamaya hazır demektir.

Su Arıtma Filtreleri Hangi Aralıklarla Değişmelidir?

Su yumuşatma cihazları içerisindeki filtreler uzun süre değiştirilmeden kullanılırsa işlevini yitirir. Bu da suyunuzun kalitesinin düşmesine neden olur. Böyle durumlarla karşılaşmamak için 1–1,5 yılda bir su arıtma filtrelerini değiştirmelisiniz. Bu sayede su arıtma cihazınızın kalitesinden ödün vermeden güvenle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Firmamızdan satın aldığınız su arıtma cihazları için filtre ve su arıtma kimyasalları değişim hizmeti vermekteyiz. Deneyimli görevlimiz filtreleri cihaza zarar vermeden yenileyecektir. İletişim bilgilerimizden bize ulaşarak su arıtma filtreleri değişim hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Satın aldığınız cihazı istediğiniz yere kolayca kurabiliriz. Bu sayede kısa sürede yumuşak suyun avantajlarından faydalanabilirsiniz. Firmamız satış sonrası destek vererek de yanınızda olacaktır. Su yumuşatma cihazları hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kıta Arıtma Sistemleri
https://www.kitasuaritma.com/

su arıtma, su yumuşatma cihazları, su arıtma filtreleri, su arıtma kimyasalları

SuArıtma

Yorum yaz

Endüstriyel ve Evsel Su Arıtma Cihazları Fiyatları Satış Montaj Filtre Değişimleri

Sohbeti Et
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?