Evsel Atık Arıtma Sistemleri

Evsel Atık Arıtma Sistemleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte arıtma sistemleri de çok daha kullanışlı hale gelmiştir. Su kaynaklarında yaşanan azalma su kaynaklarının korunmasını ve dikkatli kullanılmasını gerekli kılmaktadır. Çıkarılan kanun ve yönetmelikler evsel arıtma tesisleri kurulmasını teşvik etmektedir. Bu sistem küçük ve büyük kooperatiflerde, toplu konutlarda, otellerde, lojmanlarda ve hastanelerde kullanılabilmektedir. Kaba ve ince ızgara, ön arıtma haznesi, kum ve yağ tutucu, havalandırma, çöktürme, çamur stabilizasyon havuzu ve işletme kabini gibi bölümlerden oluşmaktadır. Sistemin kurulacağı tesisin kapasitesine ve işletme koşullarına göre bölümler arasında farklılık olmaktadır.

Su arıtıldıktan sonra yan ürün olarak çamur oluşmaktadır. Oluşan çamurun çevreci bir şekilde yok edilmesi için yoğunlaştırma, çamur çürütme ve susuzlaştırma gibi yöntemlerden yararlanılmaktadır. Çamur çürütme yönteminde mikroorganizmalar aracılığıyla parçalama yapılırken, susuzlaştırmada ise farklı yollara başvurulur.

Evsel Atık Arıtma Sistemleri Avantajları

  • Bu sistem kullanıldığı yerde işletme ve bakım kolaylığı sağlamaktadır.
  • Düşük enerji tüketimi sayesinde tasarruf etmenizi sağlar.
  • Ekonomik fiyatlara sahiptir. İlk yatırım maliyetinin düşük olması tercih edilme oranını artırmaktadır.
  • Fazla yer kaplamayan boyutu sayesinde istenilen yere gömülü olarak ya da zemin üstüne kolaylıkla uygulanabilir. Bu özellikleri sayesinde görüntü kirliliği oluşturmazlar.
  • Monte edilmeleri kadar, sökülmeleri de bir o kadar kolaydır.
  • Sistem korozyona karşı dayanıklıdır. Bu sayede farklı hava koşullarına uzun süre dayanabilir.
  • Su kirliliği ile kontrol yönetmeliği standartlarına uygun su çıkışı sağlayan sistem sayesinde temiz suya ulaşabilirsiniz. Elde ettiğiniz suyu bahçe sulamada kullanabilirsiniz. Bunun için sistemden suyun çıktığı yer arıtılmış su filtrasyon sistemi eklenmesi yeterlidir.
  • Sistemin suyu temizlemesi otomatik olarak gerçekleşir, insan müdahalesine duyulan ihtiyaç yok denecek kadar azdır.
  • Tesisin çalışması sırasında koku çıkmaz.
  • Az gürültüyle çalışan bir sistem olduğundan gürültü kirliliğine neden olmaz.

 

Evsel Atık Su Arıtma Sistemleri Satın Al

Betonarme ve paket arıtma adı verilen iki farklı evsel atık sisteminden size en uygun olanı satın alabilirsiniz. Paket tipte olanların diğerine göre daha tercih edildiği görülmüştür. Dünya ve Türkiye standartlarına uygun olarak üretilen cihazları uzun süre kullanabilirsiniz. …. Olarak farklı alanlarda kullanabileceğiniz yüksek arıtma verimliliği sağlayan evsel atık arıtma sistemlerinin satışını yapmaktayız. Yan ürün çıkışını en aza indirmenizi sağlayacak susuzlaştırma ve kurutma sistemlerine de yer vermekteyiz.

SuArıtma

Yorum yaz

Endüstriyel ve Evsel Su Arıtma Cihazları Fiyatları Satış Montaj Filtre Değişimleri

Sohbeti Et
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?