Distile Su Cihazları -

Distile Su Cihazları

Distile Su Cihazları

Özellikle laboratuvarlarda test yapmak amacıyla kullanılan, her açıdan saflaştırılmış suya distile edilmiş su denir. Saf su cihazlarında kulanılan konvansiyonel yöntemin adı olan distilasyon yöntemi, günümüzde farklı tekniklerle de elde edilse ürüne verilen ad olarak kullanılmaktadır. Sistem ayrıca distile su cihazı olarak da bilinir. Asıl olan suyun tüm safsızlıklarından arındırılmış olmasıdır.

 

KITA ARITMA SİSTEMLERİ  DİSTİLE SAF SU DEĞERLERİ* Tip 2
İletkenlik <0.1 µS/cm
Elektriksel Direnç >10.0 MOhm/cm
PH 5.0-8.0
Toplam Organik Karbon(TOC), max, µg/L 50
Sodyum µg/L 5
Chlorides µg/L 5
Toplam Silika, max, µg/L 3

 

 

Heterotrophik Bakteri 10/1000 mL 10/100 mL 100/10 mL
Endotoksinin, EU/mlB 0.03 0.25 N/A

 

*Ölçüm ve Test Sıcaklığı : 25°C (77°F, 298.15°K)

KITA ARITMA SİSTEMLERİ distile su cihazları, en üst kalitede ürün, teknoloji ve tasarım kullanılarak üretilir ve aynı kalitede hizmetle satılır. Ürün her personelin rahatlıkla kullanabileceği kompakt yapılı bir ünite olmasıyla avantajlıdır.

Cihaz sırasıyla mekanik filtrasyon, adsorbasyon, kimyasal arındırma ve biyolojik filtreleme işlemlerini gerçekleştirerek suyu saflaştırır. Tüm bu işlemler bir kontrol sistemi sayesinde otomatik olarak max 20 db sessizlikte gerçekleşir. Hiçbir insan müdahalesine ihtiyaç yoktur.

 

 

Kıta Arıtma  Distile Su Cihazı Aşamaları

 1. Ön Filtrasyon 5µ
 2. TOC Filtrasyon
 3. Hassas Filtrasyon 1µ
 4. Membran Filtre
 5. Elektriksel İletkenlik Filtresi
 6. UV Sterilizatör ( Üst Modellerde)
 7. Endotoksin Filtrasyon 0,22 µ (Üst Modellerde)

Kıta Arıtma Distile Su Cihazının Üstün Yanları;

 1. Hassas distile su üretimi,
 2. Tek ünitede 3 farklı saflaştırma,
 3. Düşük işletme maliyeti,
 4. Kolay çalıştırma ve durdurma,
 5. Güncelleme opsiyonu,
 6. Sessiz çalışma-20 db,
 7. Güvenli işletim,

 

BAZI SEKTÖRLERDE DİSTİLE SAF SU KULLANIM ALANLARI EN ÇOK SATILAN KAPASİTELER
Kimya-Kozmetik-Boya- Özel Ürünlerde, Laboratuvarda 10-50-500 lt/gün
Cam Sanayi Yıkama hatlarında 50-500 lt/gün
Medikal ve İlaç Sektöründe Laboratuvar ve ürünlerde 20-800 lt/gün
Enerji Sektöründe Türbinlerde, Soğutma Sularında 2-4 m3/gün
Hastanelerde-Laboratuvarlarda Eliza, Gıda vb test cihazlarında 10-200 lt/gün

 

Kıta Arıtma Sistemleri distile su cihazı tamamen Türk mühendisler tarafından tasarlanmıştır. İhtiyaçlara göre özelleştirilebilen filtrasyon sistemi ile laboratuvar ve özellikle medikal amaçlı kullanımlar için istenen hassasiyette filtreleme yapılabilmektedir. Ultra saflaştırma ve distilasyon işlemleri sayesinde gerekli olan su mükemmel kalitede sizlere sunulur.Su arıtma cihazları için bizden fiyat almadan karar vermeyin.

Distile su cihazları ile ilgili kapasiteler ve diğer teknik detaylar için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Distile Su Nedir?

Su arıtma sisteminde kullanılan filtrasyon cihazları, distile su elde etmek içinde kullanılır. Distile su farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Distile suyu basit bir şekilde açıklamak gerekirse, Laboratuvarlarda test yapmak amacı için kullanılan her açıdan saflaştırılmış suya distile su denmektedir. Saf su üretmek için kullanılan distile saf su cihazı, su arıtma yöntemlerinden biri olan distilasyonu sağlanmasına yardımcı olmaktadır.  Diğer adıyla distilasyon su olarakta geçer. Distilasyon suyun kaynatılıp tekrar yoğunlaştırılarak saf hale getirilmeside denilebilir. Yüksek saflık oranında su üretilmesini sağlayan bu işlem distile saf su cihazları ile mümkündür.

 

 

Distile Su Cihazı İle Saf Su Arasındaki Farklar

Kısa bir tanımla su distilasyonunun, su saflaştırma metodlarından birisi olduğu söylenebilir. Distile su cihazı kullanarak su elektrik enerjisi yardımı ile saflaştırılır. Distilasyon yanı sıra iyon değişimi, ters osmsois, deiyonizasyon, mixbed reçine vb. yöntemlerle de su saflaştırılabilir. İşlem sırasında elektrik enerjisi kullanımı ve soğutma suyu kullanımı, suyun distilasyon yöntemiyle saflaştırılmasını pahalı bir uygulama haline getirir. Ancak laboratuvar işlemlerinde düşük kapasiteli ve anlık su ihtiyacı için, distile su cihazı ile saflaştırılmış su elde edilmesi, pratik bir yöntemdir. Distile saf su cihazı fiyatları, ürün seçiminde en önemli faktördür. Ancak uygun fiyat yanı sıra, satın alınacak ürünün teknik özellikleri, kullanım kolaylığı, kullanım ömrü gibi özellikleri hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir. Ürün seçimi ve daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Kullanım Alanları

Hastaneler

İlaç Firmaları

Kozmetik Firmaları

Gümüş İşleme Firmalar

Altın İşleme Firmaları

Endüstriyel Firma Laboratuvarlarda

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?