tc4
Su Yumuşatma Sistemleri (2)
7e4b14c6-a7b7-401c-8967-07c016a346ec
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (17)
KITA ARITMA SİSTEMLERİ (18)
Screenshot_2022-03-24-23-47-21-253_com.miui.gallery
IMG-20231125-WA0025
KITA ARITMA SİSTEMLERİ
previous arrow
next arrow

Arsenik Giderme

Suda başlıca inorganik ve organik bileşiklerin bir bileşeni olarak bulunan arseniğin, içme suyu ile alınımı cilt kanseri riski taşıdığı, gaz evresinde bulunan inorganik arsenik türlerinin solunum yoluyla alınması, akciğer kanseri riski taşıdığı bilinmektedir. arsenik bazı insanlarda alerjik reaksiyonlar meydana getirmektedir, ellerde renk değişikliği deride soyulma, ellerde kuruma en belirgin durumdur, böyle bir durumda kendi kendine geçmesi beklenmemelidir, Çünkü kendi kendine iyileşmesinin imkanı yoktur, Cildiye uzmanından yardım alınmalı tıbbı destek gerekmektedir.

Suda arsenik nasıl temizlenir?
Çözümler. Arseniğin sudan uzaklaştırılması iki yöntemle gerçekleşebilir: İyon Değiştirme ve Ters Ozmoz sistemi. Bu yöntemlerin her ikisinin de bu soruna etkili bir çözüm olduğu kanıtlanmıştır. İkisi arasındaki fark, kirletici uzaklaştırma miktarıdır. 

Suda arsenik nasil yok edilir?
Arsenik suda belirli pH derecelerinde demir iyonlarına bağlanarak absorbe edilir. Sudaki demire bağlı arsenik, membran filtrelerden geçirilerek arıtılır. Üçüncü yöntem ise, reçine filtre yani iyon değiştiricidir. İyon değiştirici sistemler daha çok su yumuşatma sistemi olarak bilinir.
KITA ARITMA SİSTEMLERİ Bu konuda tecrübeli ve uzmandır. Kuyu sularınızda arsenik var ise mutlaka bizimle iletişime geçiniz, Profesyonel çözümler sunmaktayız.

Ara